Jste zde: » Cotonea hodnoty »

Cotonea Bio-pečeť- závazek

Bio-bavlna pro Cotonea se pěstuje v regionech s dostatečným srážkami a sklízí se ručně. Všechny výkupní ceny jsou sjednávány s farmáři. Dodržujeme poctivé pracovní podmínky a standardy vysoké kvality. Toto platí neomezeně i pro projekty Cotonea v producentských zemích, jakož i pro všechny dodavatele Cotonea.

Bio-bavlna: žádné pesticidy, genetické inženýrství a umělá hnojiva

Kultivace bio-bavlny zcela upouští od syntetických chemických hnojiv, pesticidů a geneticky modifikovaných semen. Bio-bavlna je v porovnání se světovou produkcí bavlny ještě vzácnou komoditou.

Poctivé výkupní ceny, mzdové i pracovní podmínky, poctivý podíl - pro všechny

Cotonea si váží všech, kteří se podílejí na výrobním procesu. Všechny výrobní procesy jsou pravidelně posuzovány nezávislou certifikační organizací.

Výroba podle směrnice IVN BEST

Pouze přírodní látky, které splňují nejvyšší kritéria ochrany životního prostředí a sociální odpovědnosti ve všech fázích výroby - od pěstování přes předení, tkaní, konečnou úpravu, šití - mohou být opatřeny štítkem IVN BEST. Navíc je nutno to prokázat. Nesmí obsahovat škodlivé látky.

» IVN BEST – celosvětově nejpřísnější textilní norma

Zdravotně nezávadné výrobky

Při běžné výrobě bavlněných výrobků jsou intenzivně používány podezřelé chemické látky, které pak přicházejí do styku s kůží. S pokožkou rolníků, dělníků, kupujících. U Cotonea výrobků vyrobených z bio-bavlny nejsou při pěstování, ani nikde jinde v průběhu výroby, použity pochybné či dokonce toxické látky. Zdravá bavlna od Cotonea je nezávadná a bezpečná.</ p&

Vhodné pro alergiky

Cotonea výrobky jsou vyrobeny ze 100 % z bio-bavlny, geneticky nemodifikované, bez škodlivých látek nebo chemikálií. Lidé s alergiemi mohou Cotonea výrobkům věřit.

Stálost. Dlouhá životnost. Odolnost.

Trvanlivost přírodního bavlněného výrobku je závislá na vysoce kvalitních surovinách a pečlivosti výroby. Cotonea přenechává předení, tkaní, úpravu a šití jen kvalitním evropským společnostem. Mechanická úprava zjemňuje tkaninu. Jen to, co je dlouho krásné, je také trvalé.